Autors Komentāri: 817
Privet,vakar jau gribēju parunāt ar jums serjozna Daudz jālasa...lasīšana šeit nav stiprā puse Mūsdienās vēl ir lietas, kuras nav pieņemts vaļsirdīgi un publiski apspriest? Lietas, par kurām dažkārt pat kauns atzīties sev pašai/am? Runa nav par dīvainiem seksa paradumiem, tas ir nieks salīdzinājumā ar citiem mūsdienu sabiedrībā pašlaik nepieklājīgiem sarunu tematiem. Tādi jēdzieni kā vagīna, lesbiete, anālais sekss un masturbācija ir kļuvuši par vārdiem, kuru pieminēšana liek samulst un nosarkt varbūt vēl tikai vecākās paaudzes cilvēkiem. Tā vien šķiet, ka mūsu sabiedrībā vairs nav nekādu tabu. Tomēr šis iespaids ir mānīgs. Tagad ir jauni tabu. Tie nav tik dramatiski un tāpēc nav tik viegli pamanāmi, lai tos klasificētu kā sabiedrībā nepieklājīgus sarunu tematus. Mums jāskatās pavisam cieši uz sava iekšējā cenzora pirkstiem, lai pamanītu tajos sažņaugtu zīmīti, uz kuras ieskicēts modernais uzvedības kodekss: „Tu nedrīksti pārtraukt rūpēties par savu ārieni!", „Tu nedrīksti dzīvot bez seksa!", „Kur ir tava godkārība, vai tad tu nemaz negribi piedzīvot karjeras izaugsmi?", „Tu nedrīksti dzīvot viena!" Jaunie tabu liek mums izjust pienākumu sekot visām sabiedrībā aktuālajām tendencēm. Sociālais tabu Atklāti paziņojot, ka vienatnē tu jūties vislabāk, visbiežāk tu sastapsies ar neizpratni. Tas taču ož pēc garlaicības, dīvainībām un kaprīza rakstura – un tajā ir visai maz "sociālā kapitāla"! "Tas saistīts ar to, ka mūsu kultūrā būt sabiedrības mīlulim nozīmē – uzsist sev cenu," Cilvēka popularitāti jeb iemīļotību sabiedrībā mēdz noteikt pēc viņa paziņu skaita un sarunāto tikšanos biežuma. To, cik daudziem tas ir svarīgi, var redzēt, piemēram, pēc tādu interneta portālu kā www.draugiem.lv,FB,Instagram. Erotikas tabu Mēs dzīvojam laikā, kad kaisle ir galvenais dzinējspēks – vai arī tai vajadzētu būt. Kaislības ir profesionālajā dzīvē, biznesā, politikā un sportā, tikšanās ar draugiem norit dedzīgās un aizrautīgās sarunās, tiek runāts par kaislīgiem hobijiem un, protams, kaisli seksā. Ar dzīvesbiedru kaislei jābūt mūžīgi tikpat kvēlai, kā pirmajā randiņā. Ja nav ne dzīvesbiedra, ne drauga, tad sarunās vismaz jāklāsta par savu aizraujošo, vētraino neprecētās sievietes dzīvi. Kurš gan to īsti apgalvo, ka tā būtu jādara? Tā īsti neviens, un pa daļai visi - kā jau tas mēdz būt ar nerakstītiem likumiem. Ja sieviete neinteresējas par seksu, nejūtas kaislīga vai arī jau no domām par seksu viņai uznāk šermuļi, viņa baidās, ka citi tādēļ viņu uzskatīs par dīvainīti, vai, pasarg dies, par frigīdu. „Sabiedrība ir laupījusi man seksa atklāšanas prieku un padarījusi to gandrīz vai par olimpisko sporta veidu," teicis amerikāņu rakstnieks Henrijs Millers Tas ir mīts, ka visiem cilvēkiem prātā ir tikai sekss, taču šis mīts ir ļoti noturīgs. Seksuālās tieksmes trūkumam ir dažādi cēloņi: tas liecina, piemēram, ka šāds tuvības vai intimitātes veids sievietes pašlaik nav svarīgs vai arī viņa to nevēlas, jo nesen ir bijis strīds ar partneri, viņi ir ļoti tuvi citādā ziņā vai arī sieviete tagad cieš no stresa. Tabu pārkāpšana apliecina rēķināšanos ar savām vajadzībām un pašsajūtu. Atklāta atzīšanās, ka sekss tev pašlaik nešķiet svarīgs, raisīs izbrīnu un sarauktas uzacis sarunu biedros, taču tikpat labi tu vari izdzirdēt arī atvieglotu nopūtu: „Ufff, un es padomāju, ka tikai man vienai tā ir..." Tā vietā, lai raizētos par pazeminātu libido, drīzāk jānoskaidro, kas tad īsti šobrīd tev (vai tavai sarunu biedrenei) ir svarīgākais dzīvē vai kādas ir tās citas intereses, kuru dēļ erotika ir izstumta no ikdienas. Sieviešu dzimumtieksme ļoti jūtīgi reaģē uz stresu, raizēm un konfliktiem, tāpēc sievietēm vajag novērtēt savu kaisles trūkumu, nezaudējot pašapziņu. Uzspiest sev tāpēc frigiditātes zīmogu vai pienākuma vārdā izlikties par seksīgāku nekā esi, noteikti nav vērts. Skaistumkopšanas tabu Skaista āriene kalpo kā ieejas biļete biroju personāldaļās, kā atslēga interesantu vīriešu sirdīm un garantija foršam draugu lokam. Izturēties nopietni pret savu izskatu šķiet kā pienākums pret sevi un apkārtējo vidi (nevar taču traumēt apkārtējos ar savu bālo, neuzkrāsoto seju!). Ja tā vietā tu sadomāsi valkāt apģērbus nesaskanīgās krāsu kombinācijās un vecmodīgos fasonos, staigāt ērtās, bet konkurētnespējīgās kurpēs, un vēl pie tam ar nenosakāma stila matu sakārtojumu, tu noteikti izraisīsi satraukumu apkārtējos. „Vismazāk šādu izturēšanos sapratīs tie cilvēki, kuri paši ļoti nopietni izturas pret savu ārieni un kuri vienmēr tiecas ar to izcelties". Pajautā sev, kas notiktu, ja skatieni vairs nebūtu vērsti uz tevi, ja tu vairs nesaņemtu komplimentus par jauno frizūru vai ģērbšanās stilu! Ja sākumā šķiet, ka tas būtu ļoti dramatisks pārdzīvojums, tomēr var gadīties, ka tu sajutīsies vieglāk un brīvāk. Nereti doma par to, ka jāievēro skaistuma bauslis, ir iepotēta no vecāku attieksmes: bērnībā tu biji „smukā meita", lai gan varbūt tu vairāk gribēji būt „gudrā" vai „nepaklausīgā meita". Iespējams, ka tieši šobrīd tu esi dzīves posmā, kad pastāvīgas rūpes par ārieni prasa pārāk daudz spēka. Tabu laušana var sniegt tev jaunu pieredzi būt gaidītai, gribētai un patīkamai citiem - arī ar lieko svaru pēc grūtniecības, ar sirmajām matu saknēm un mūžīgo, praktisko trijkrāsaino džemperīti. Var gadīties, ka tagad tu ierasto komplimentu („O, atkal jauna kleita! Vai, kādas burvīgas kurpītes! Tu satriecoši izskaties!") vietā sadzirdēsi kādus jaunus vārdus par sevi, piemēram, „Es tevi apbrīnoju, tu vienmēr tik labi māki noformulēt savu domu!" vai „Kāds prieks tevi atkal redzēt! Karjeras tabu Ir tik grūti citiem atzīties, ka tev ir nulle godkārības, lai censtos izvirzīties profesionālā jomā. Pat savās domās tu to atzīsti nelabprāt. Un tādēļ trūkstošās ambīcijas tiek aizstātas ar apstākļu sakritību: priekšnieks ir stulbs, ģimene atņem pārāk daudz enerģijas, kolēģi mēģina ieriebt. Ar visu cieņu pret savu profesiju un nodarbošanos, nevajadzētu tomēr ignorēt apziņu, ka tev trūkst godkāres. Tas nenozīmē, ka vajadzētu birojā skaļi paziņot, ka tev viss vienalga, bet gan pievērsties dziļākai situācijas analīzei. „Aiz fakta konstatācijas par godkāres trūkumu parasti slēpjas jautājums „Kur ir mana īstā vieta?" (c) Es tā domāju...visu laiku mēs cenšamies būt labāki citu priekšā...kam tas vajadzīgs? Kāpēc visiem jābūt vienādiem?Ai...nav vērts,tā pat nesapratīs...es pat noželoju,ka atvēru šādu tēmu... jūs tā pat te visi esat +/- pēc viena ģīmja
2017-07-02 08:05:45
Īsti nesapratu jaut., bet tagad ir foršāk runāt par citiem, nevis par sevi. Den, un tu šim manam apgalvojomam, ar esi dzīvs piemērs.
2017-07-02 08:10:29
Anna,diez vai es esmu runas/apspriešanas vērta persona P.s. Tu,nebūsi vienīgā,kas nesapratīs...iespējams tikai Jurka,Bronze un Merza mani sapratīs...esmu pieradusi būt šeit.starp jums citplanētietis
2017-07-02 08:14:50
Vērtību katrs pats sev uzstāda, ja Tu tā domā, tava izvēle
2017-07-02 08:15:48
ir ari kads lox kursh izlasa visu to garo tekstu?tad toch lox
2017-07-02 08:16:12
Anna,es savu vērtību ļoti labi apzinos,un nebūt necenšos viņu uzsist augstāku nekā viņa ir!Ja jau runā,tad jau neko labu nerunā,ja jau tas notiek kaut kur tur,kur man tas nav zināms/redzams Nu tobish aiz muguras...būtībā tas nav nekas jauns un man nezināms...bet neteikšu,ka tas man interesē īpaši...drīzāk jau tiem,kas runā,tiem es laikam šķietu gana interesants un sarunas vērts objekts/subjekts
2017-07-02 08:18:17
Es saku visu ko domāju, necenšos būt kā lielākā daļa Protams dēļ tā reizēm kāds arī apvainojās.... Un tā ir problēma, lielākai daļai ir bailes, ko pa viņiem pēc tam domās.... Kāds kretīns u.t.t
2017-07-02 08:21:01
Jocīgi, cilvēks šeit jūtas sveši, bet vienalga uzturas
2017-07-02 08:21:51
Anna, bet ir arī patiešām jocīgi cilvēki, nu tādi riktīgi jocīgi, tas nenozīmē ka mums būtu jāpieņem un jāklusē
2017-07-02 08:25:04
2017-07-02 08:28:18
Apvainojas(c) Ja es ignorēju un nevēlos iesaistīties diskusijā ar kādu,tad nu noteikti uzreiz esmu apvainojusies-a piemēram tik tālu neesi,Tu,Fake,aizdomājies,ka es ignorēju tāpēc,lai neprovocētu kašķi tālāk,un ne jau man pis Tavs viedoklis par mani,ne jau es uztraucos par sevi,bet nu Tev,un vēl pāris ovcam to nesaprast,tā kā turpinat tālāk...bet es paklusēšu,kaut gan man ir ko teikt,bet es bieži vien nedrīkstu to darīt Tad,kad jūs 1x sapratīsiet,ka man tiešām ir pilnīgi poKuj jūsu domas par mani,un man kremt tikai tas,ka...ka nedrīkstu mest zem tankiem citus,lai kaut ko pierādītu kādam kaut ko...bet nav vērts...nav vērts runāt par to,ko tā pat nesapratīs p.s. Es visus mīlu un nīstu vienādi
2017-07-02 08:29:07
Kapēc jocīgi?Te tak katram kaut kas nepatīk,bet tā pat uzturās
2017-07-02 08:32:56
Nus, esat gatavi redzēt pārsteigumu? Ir pagājis pusotrs mēnesis, esmu beidzot slaids.
2017-07-02 08:33:36
Tas nebija konkrēti par Tevi domāts, vispārīgi, arī tur ārā Neuztver visu ko saku, uzreiz pa sevi....
2017-07-02 08:34:41
Fake,vot dirst,Tu,gan nemāki,tas nu ir fakts Es tagad domāju...kad es biju pēdējo reizi uz kādu pa īstam apvainojusies Nu tā,ka tiešām kremt un vairs nerunāju...riktīga obida un tā... Jāpadomā....domā,domā....
2017-07-02 08:36:25
...
2017-07-02 08:38:44
pa malām var redzēt zilas strijas, kuras parādījās, kad vēders jau bija kā grūtniecei. pA šuvēm jau plīsa
2017-07-02 08:39:22
Vēderam nav šuvju
2017-07-02 08:41:14
Juri, kam pis tas kas ar tevi notiek? Nu labi, Dencim varbūt
2017-07-02 08:43:10
2017-07-02 08:44:16