Autors Komentāri: 87
mani kaitina, taas sasodiitaas krievenes-paardeveejas, kuraam piecreiz jaasaka un shiis tik un taa nesaprot.. dziivojot sheit es uzskatu, ka ik vienam straadajosham apkalpojoshaa sfeeraa buutu jaazin valsts valoda!
man besii.. es dziivoju tagad taadaa rajonaa, kur vairaakums ir krieviski runaajoshie.. saakot straadaat dabuuju maaciities terminologjiju krievu valodaa.. un jaajuutas bezmaxvai vainiigam par to, ka nespjee izskaidrot krieviski...
2008-07-17 06:20:25
un es zinu vismaz 3 melnadainos kas dzivo latvija 3 gadus un vini runa latviski, bet krievs kas nodzivojies 60 gadus nezina ne tris vardus pateikt, man nac nekas pret krieviem, tie kas macas augstskola, beigusi latvieus vidusskolu uttt, vel te gaja runa lai atzist krievuy valodu pa valsts valodu, es to jefinu kas ko tadu pienmtu pac nosistu.
2008-07-17 06:21:50
man gan prieks , ja izdodās ko saprast , vai pateikt kādā citā valodā ..un vienalga kādā ...jo vairāk valodas zināsim , jo pašiem labāk .....a , lai tie krievi nerunā nekādaas valodaas man personīgi pofig, tas norāda par to aseviško tipu stulbumu , ne manējo ....
un par igauņiem , lai nelej, ka šie dikti Entelektuāli , ka nezin krievu valodu , angļu arī nezin ...man sanāk šad tad būt tai igaunijā ...kā sāku angliski , pavisam ko parastu teikt , pietiek ar vienu teikumu , ka tomēr sāk krieviski saprast .....tā nu ir, ka mazajaam tautaam ir jaazin citas valodas .....neko no tā nezaudējam , domājams , ka tik iegūstam ....
ps . tomēr man nepatīk, ka man veikalā jājautā pēc kaut kā krievu valodā...bet no otras puses , labāk ,lai tādi krāmē veikalos plauktus, nevis, kaa padomijā priekšniekos sēdēja ......tā, ka viss pie vietas .....
2008-07-17 06:22:13
nabaga krievi, vinji tach ir apspiestie.. uzspiezj vinjiem veel te maaciities kaut kaadu lat val.. man daudz reiz ir naacies dzirdet taadus textus.. \"ja Juus muus nespiestu, tad mees varbuut iemacitos, bet taa nemaz i nedomajam..\"
2008-07-17 06:26:01
Lyja, ja godīgi.. es tam piekrītu!! Tas ir tāds pats princips... kā man citreiz, ja mani spiež.. nu es iespītēšos un principa pēc to nedarīšu!!
Labi.. ir daļa krievu... tiešām atsaldētu radījumu... bet ir tā otra daļa, kas ir tādi paši kā mēs, un ziniet.. brīžiem LV vairāk pārzin, nekā mēs.... ;)
2008-07-17 06:28:30
Lyja...tas tik aizbildinājums, vienkārši nevar iemācīties , tie kas taa saka ...ka aizsargteksts savam glupuman ....
2008-07-17 06:30:28
braida, nav tāds.. - nevar iemācīties !!! VISU VAR, JA GRIB!!
Un ja tam krievelim nebūs gribēšana, tad viņš arī neiemācīsies.... nevajag uzreiz pa glupiem saukt..... !!!
2008-07-17 06:31:20
janks23, pasaki ar ko tu tada gadijuma atskiries no krieva kas nevar pareizak sakot negrib iemacities valodu, ja tev macija 7 gadus, a tu ta ari neiemacijies bet attaisnojies ar savu es...
2008-07-17 06:32:32
card reader pareizi runā...
2008-07-17 06:33:08
jā, jaa atnaaca atmiņā situācija ..kaimiņu meiča nokaartoja pilsonību (lai uz angliju varētu braukt strādāt ) un vienai tantei nākošajaa dienā manā priekšā pateica , es principa pēc negribu latviski runāt ....man reti aptrūkstās vaardu , bet tad aptrūkās ...un gudra meitene .....kas ienaak šiem galvā nezinu , ko iedomajās ar nesaprotu .....
Ensha...ir tiešām tādi kas nevar ...aizbildinās ar negribu , man nevajag ...mums te pilna Valka ar tādiem ....trusku tupāki par citiem ....
2008-07-17 06:36:26
cau ensha, kur tu atkak esi noziedejusi no maniem partneriem????
2008-07-17 06:36:39
Bet vinji arii negrib......
Roberto iemaaciijaas ash garumziimes pareizi likt...
A muusu krievinji... dziivo pavisam citaa Latvijaa.....
Man koleegje... vispaar nezin ka ir taadas pilseetas... Kandava , Sabile , Talsi....Un upe Abava.
Vinjiem tikai riiga Juurmala un Daugavpils... Un upe Dvina...
2008-07-17 06:37:31
Lyja es teikšu tā, tā vecāka paaudze, kas tagad nerunā latviski, to nebija iemācījusies savā laikā, jo tas arī nebija vajadzīgs, bija citi laiki. savukārt šobrīd tieši tādēļ, ka izjūt \"pressingu\", arī nemācās.
jaunā paaudze gan jau pielāgojas, un latviešu valodā runājošo ir krietni vairāk. citā lieta, kādā līmenī, bet ne visiem piemīt talants.
runājot par stulbeņiem utt., nav jāvērtē valoda un nacionalitāte, katrs ir savādāks, un atkarīgs tikai no paša cilvēka.
es te arī varu teikt, ka mācoties universitātē, manas atzīmes ir 7-8-9 un eksāmenus kārtoju laikā un veiksmīgi, savukārt dažs labs latvietis, kas mācās dzimtā valodā, labi ja velk uz piecinieku. bet tas automātiski nenozīmē, ka visa tauta ir stulbeņi.
2008-07-17 06:37:47
ar ko atskiros, kam man jamacas piespiedu kartaa svesvaloda, kuru es nevelos iemacities, atskiriba ta ka mes abi dzivojam latvija, kura valsts valoda ir latviesu.
2008-07-17 06:38:27
card reader, oj.. tu nu gan pamodies.. ;) Jau šķiet,ka kādu mēnesi man ir tikai viens partneris ;)
2008-07-17 06:42:59
Janks.. nu, ja strādā apkalpojošā sfērē, tad Krievu valoda gan ir obligāta... tāpat,kā Angļu valoda.. esmu 2us gadus strādājusi apkalpojošā sfērā... un man ar klientu ir jārunā tādā valodā, kādā viņš....
Tāpēc uzskatu,ka normālam Latvietim tomēr ir jāzin gan Krievu, gan Angļu ;)
Un Tu ar to, ka savos gados nemāki krievu valodu.. manās acīs neesi labāks par krievu, kas tavos gados nezin latviešu valodu ;)
2008-07-17 06:46:42
janks,23, nu tad paliec pie savas taisnibas....
2008-07-17 06:51:17
ejiet bekot....
2008-07-17 06:52:12
ensha, nu neesmu petijis tavu profilu...jau kadu menesi....
2008-07-17 06:56:06
Nu es pati krievu valodu zinu labi, pat romānus lasu kaudzēm , un darbā tā arī nepieciešama Nu bet reizēm kad kāds tā demonstratīvi tikai tāpēc ka kkas pateikts latviski sāk uzstāt ka neko nesaprot, kaut zinu ka tik daudz jau saprata gan, nju drusku tas kaitina
2008-07-17 07:02:37