Autors Komentāri: 87
ensha, es neko neiedomajos esmu ar sevu es un NEKAD muza man neviens nepiespiedis runat krieviski.
2008-07-17 10:41:22
Nu tad nerunā... durik ;) Ceru,ka kādreiz baigi Tev iepatiksies kāda krievu meitene un tad kur Tu dirsā liksies !?
2008-07-17 10:42:46
janka......un,kaa veel Tev dziive piespiediis......ne tik to vien............/sorry.pati gan ar ar krievvalodu uz Juus/....................
2008-07-17 10:44:20
Es vispār neizprotu, kāpēc cilvēki uztver par tādu negodu runāt krievu valodā? Jā, piekrītu, ka Latvijā vajadzētu vairāk spiest uz to, lai iestādēs, skolās, slimnīcās, veikalos utt. darbinieki brīvi pārvaldītu latviešu valodu, bet tādu krasu nostāju, ka es nekad nerunāšu krieviski, arī neatbalstu.
Pirmkārt, krievu valoda ir vienkārši valoda, tā pat kā angļu, franču , spāņu utt. Otrkārt, krievu valoda ir ļoti bagāta valoda un tajā ir ļoti daudz grāmatu, informācijas, mākslas, dokumentālo filmu utt. Tas viennozīmīgi tikai bagātina cilvēka iekšējo pasauli, arī uztveri vispār. Es vispār neizprotu, kā es spētu pilvērtīgi mācīties augstskolā, ja nebūtu tik daudz krievvalodīgo rakstnieku, kuri ir sarakstījuši daudz un dažādas man ļoti noderīgas grāmatas. Tāda kategoriska nostāja pret tautu un valodu vispār ļoti izskatās pēc vienkārša rasisma principa, kuru es noteikti neatbalstu.
2008-07-17 10:55:11
Fanta
2008-07-17 10:57:12
Pilnīgi piekrītam Fanta Sea, katram cilvēkam ir tā, ja tu esi ko apguvis un tas ir tavā galvā, to neviens neatņems kamēr vien būsi dzīvs, savukārt mantas ar kurām apkraujamies var gan nozagt gan tāpat pazaudēt. Tev Janks 23, gan kad paaugsies, nožēlosi savu nostāju, jo jebkuras valodas zināšanas ir tiai plus tavai izglītībai un attīstībai. Ir žēl ka vinai daļai Latvijā dzīvojošo janiešu ir tik \" debīli \" uzskati par krievu valodas apgūšanu. Ja ņemam vērā ka pat somi padziļināti mācās to valodu, neskatoties ka krievi viņus mēgināja iekarot ...
2008-07-17 11:12:58
janks23Tu esi čistijs patriots fack
2008-07-17 11:44:24
Man ar krievu valodu draudzīgas attiecības, runāju tekoši bez problēmām. Darbam nepieciešams. Varu arī rakstīt. Mani tikai reizēm kaitina, kad atnāk tādi jaunēkli un saliekt rokas krustām un speciāli izliekas, ka ne sūda nesaprot latviski. Jelgava ir maza pilsēta, visi bvisu zin... Atnāk man dūda ap 40, kas sēž VID un runā ar mani krieviski (kad es sniedzu viņai savu deklarāciju, runāja tak latviski un bez akcenta) u n vēl izliekas, ka latviski nerubī. Cita lieta, ka tante ap 80 netrubī. Bet tas tā. Īsāk sakot... valsts valodas nezināšana ir necieņa pret valsti, kurā tu dzīvo.
2008-07-17 12:23:05
Jelgava maza pilsēta !? Nu nemaz tik maza nav ;)
2008-07-17 12:24:21
Nu nav jau tik maza, taču vairāk vai mazāk sabiedriskājās iestādēs strādājošos tu vienkārši zini... Tas bankā, tas veikal, tās VID, tās tur... Un tad es esju pa pilsētu un skatos... O, sitai bija 2 aborti, šitam mugura sāp, šitam prostata...
2008-07-17 12:26:47
Ak dievs... šitā jau var nojūgties, ka zini, katra veselības karti :D
2008-07-17 12:29:06
te jau ir kas vienkarsi grib runat latviski un kas negrib bet zinat krievu valodu tas vajag ja tu brauci uz arzemem lietuva ,polija,cehija,slovenija visur var iztikt ar krievu valodu
2008-07-17 14:20:47
nu janks, aizbrauksi vienreiz uz krieviju un kada valoda tad runasi????
2008-07-17 15:11:24
fig tev polis runās krieviski....tris reizes biju Polijā...nereizi neatbildēja...purpina tik pa savam....
2008-07-23 21:29:19
Ziniet bez tās krievu valodas nekur.Man paziņa gāja pieteikties stjuartēs-angļu valoda perfekti,vācu arī labi bet krievu -nekā.Tā arī izlidoja,netika.
Bet mūsu valstī jau tik Gaismas pili būvēt!Diez ko ta darīs kad neviens latvietis šajā valstī vairs nebūs?Kam to pili rādīs?????Latviju pamet katrs 5 latvietis-tāda diemžēl ir statistika........
2008-07-23 21:38:34
Man liekas, ka te lielai daļai jūk divas atšķirīgas lietas, respektīvi, mācēt krievu valodu un izmantot tad kad tev to vajag, vai piespiedu kārtā esi spiests mācīties un runāt svešā valodā, lai pateiktu, taksistam, uz kurieni tevi vajag aizvest. Piedodiet un atvainojiet visiem krievu subkultūras cienītajiem, visiem tā krievu valodu nav nepieciešamas zināt, ja kāds zina angļu, vācu un vēl spāņu, un ar to viņam pilnībā pietiek. Es tomēr uzskatu, ka Satversmē skaidri un gaiši ir ierakstīts, ka valsts valoda Latvijā ir latviešu un jebkuram latvietim, kaut vai sabiedriskajā sektorā, ir tiesības sazināties latviski. Man pašam ar krievu valodu nav problēmu un tas, kas es katram zābakam neizdabāju, tās valodas zināšanas neietekmē.
2008-07-23 21:46:48
karamell, kur smēlies tik precīzu statistiku?
2008-07-23 21:48:04
blah ir savi avoti.
2008-07-23 21:50:02
Nu.. karamell.. parēķini, kopumā ir 1 857 508 Latvijas Republikas pilsoņi, kuriem ir tiesības strādāt Eiropas Savienībā... (nepilsoņiem šis prieciņš ir liegts).. kas faktiski nozīmē, ka šobrīd Latvijā atrodas par 371 tūkstošiem mazāk.. kādas četras tukšas Liepājas!
2008-07-23 21:57:33
labs statistikas resurs//www.latvia.ie/lv/latvia/integracija/integracijas-politikacopy/?print=on
2008-07-23 22:09:40