Autors Komentāri: 87
Igaunijas valdiba pienemusi jaunas, pastiprinaatas valsts valodas zinaassanu prasības privātuzņēmējiem, kā arī sabiedriskā sektora un komerciālo organizāciju darbiniekiem. Kā raksta BNS, izmaiņas visvairāk skars bezpeļņas apvienību valžu locekļus, privātskolu direktorus un skolotājus, kā arī apkalpošanas sfērā strādājošos.
2008-07-17 05:05:57
Igaunija jau valsts valoda visos laikos bijusi galvenā,bet mūsu latvieši nezina kuram kungam izdabāt,un tādā mēlē arī buldurē,bet tik ne savā.
Bet likums taču ir par valsts valodu,tik netiek lietots.
2008-07-17 05:10:12
Rīgā veikalā krievuška izbola acis,ja prasa pa latviska,un saka ņepoņimaju,bet toties Latgalē pat krievu cilvēks cenšas runāt pa latviski.
Nu tādi mani novērojumi braucot pa Latviju.
2008-07-17 05:11:58
Es nemaz neatbilddu ja ar mani runa krieviski. Skola man to valodu macija 7 gadus un ka doma cik es vinu zinu NULLE, bija savs es un nemacijos.
2008-07-17 05:15:11
Tas labi,bet es savā veikalā tomēr nedrīkstu neatbildēt,jo no tā esmu atkarīga.Tad citreiz speciāli vienu vārdu pa latviski,bet otru pa krieviski,lai nedomā,ka ignorēju.
2008-07-17 05:21:32
nezinu kas ar tiem igauņiem ir ..kur nu vēl vairāk to savu valodu šie sargā ...veikalā vispaar ...pārdevējai 40 + un saka ,ka krieviski saprot slikti ...nesaprotu , vai šie nesaprot tās valodas patiesi , vai tēlo ....mums tak te Valka un Valga kopā un pilns ar krieviem abās pusēs .....
Uzskatu , ka krievu valoda jāzin gan , un slikti ,ka tagad īsti skolās to laikam vairs nemāca , būs tak ar tiem kaimiņiem visu laiku darīšanas ....

PS . padomju laikos Tallinā veikalos arī igauņi droši teica , ka nesaprot krieviski .....mūsējie raustijās ne pa jokam ko tādu atļauties ...
Valgā ir krievu bērnudārzs, Valkaa gan visi tiek latviskoti ...šie laikam tur katrs pa sevi .....
2008-07-17 05:30:24
man gan liekas,ka krievu valoda ir vajadzīga....jo īstenībā liela daļa labas mācībvielas tomēr ir krievu valodā.....tur tomēr dzīvo gudri cilvēki un ne visur izbrauksim ar angļu valodas zināšanām...........
2008-07-17 05:32:11
Iestajotie ES, nedaudz piebremzeja to labak neizteiksos kaiminus, bet atradusi citu celu perk uznemumus ipasumus, nevelti Kurs gan cits ja ne SLE..... pardevis pusi latviju krieviem, kauns par latvieti to jefinu saukt.
2008-07-17 05:33:18
jebkuras sveshvalodas zinaashana ir tikai pluss ... arii krievu valodas...
2008-07-17 05:35:50
Bet nav jau tādi tikai krievi.Mūsu rajonā Laugas purvs pieder vācietim,bet arī viņš pa šiem gadiem pat necenšas runāt pa latviski,un tad mums te veikala citreiz veseli kuriozi sanāk.
2008-07-17 05:36:13
Erkskrozit, atvaino, bet mazliet palaboshu tevi... aciis duraas tas tavs \"pa latviski\"... sevishkji jau, ja runa iet par latvieshu valodas popularizeeshanu... nu tad, luudzu, arii runaasim LATVISKI!
2008-07-17 05:45:27
...nenotiek tāpēc kad mums ir muļķu zeme un valda pār viņu, dirsā līdēli un maisā rausēji
2008-07-17 05:50:45
Kada starpiba valodai,primarais lai uznemejs nodrosina ar darbu cilvekus
2008-07-17 05:51:53
Nu tiem igauņiem pēc to kapu pārvešanas ir bišku cita situācija - viņiem krievi ir apmēram 40%, un tie tagat daudzi principiāli runā tikai krieviski....un piemēram lielveikalos pārdevējas pārsvarā ir krievietes, nez kapēc, un tad nu tur tie igauņi kas krieviski slikti runā, tā īsti nevar iepirkties...
2008-07-17 06:09:11
ko JUS ar savu valodu ,ar To var tikai Latvija,bet ka aizbrauc ,pat teiksim uz igauniju,vai tu spesi saprasties? tiesham,ka teikusi rozite acis jabola,nu kur mes ejam!!!|
2008-07-17 06:10:48
sakiet man, kurā valodā jūs runātu, kad aizbrauktu Igaunijā? vai te visi māk igauņu valodu?
2008-07-17 06:11:00
taqpec ka tas krievietes ir bez izglitibas, jo izglitibu var iegut tikai valsts valodaa :D, tapec arii latvija parsvara i seviski maximaa, vinas runa krieviski un latviski labi ja zin pateikt paldies!, bet atrodas ari privatas skolas kuras maca krieviski, un tapeec arii igauni cinas pret to, bet lavija visu nosaka nauda.
2008-07-17 06:12:28
Igauni loti labi runa aangliski, ists igaunis pagriestu tev muguru, igaunija biju pasen, aceros ka sobaltdien, iegajam lielveikalaa, klasesbiedrs tolaik runaja krieviski jo anglu enmaceja, vinu vienkarsi pardeveja pie kulinarijas ignoreja, bet mus kas runaja anglis apkalpoja ar smaidu un bez rindas.
2008-07-17 06:14:26
Nezinu.. nav man nekas pret krievvalodīgajiem... Kamēr mani nesauc par gansi latiši.. tamēr es varu pat pakomunicēt ļoti jauki ;) Man pat ir bijis draudziņš kādu laiciņu krievs... un !? ļoti sirsnīgs
Bet par valsts valodas lielāku nozīmi.. piekrītu.. vajadzētu ;)
2008-07-17 06:16:11
janks23 nu es Rīgā arī redzēju Galerijā Centrs vienu ārzemnieku, kas apavu veikalā kaut ko angliski pajautāja pārdevējai. šī metās starp pircējiem lūgt, lai kāds pārtulkotu, jo viņas kolēģes nebija uz vietas. nu tak mācāties angļu valodu, citādu mūsu veikalos tā stipri klibo.
2008-07-17 06:19:24